ВСІ НОВИНИ

У зоні відчуження триває процес підготовки до демаркації українсько-білоруського державного кордону

У процесі XVIII засідання Спільної українсько-білоруської демаркаційної комісії у місті Пінськ робочі групи обох країн обговорили питання демаркації державних кордонів у межах Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника з боку України та Поліського державного радіаційно-екологічного заповідника з боку Білорусі. Цей процес розпочався як результат домовленостей між президентами й урядами України й Білорусі.

Зокрема на засіданні фахівці розглянули підготовлені українською стороною проекти керівних документів, що встановлюють порядок виконання робіт у межах постраждалих територій: Програму безпечного проведення робіт з демаркації державного кордону в зоні відчуження та зоні безумовного (обов’язкового) відселення й Інструкцію з радіаційної безпеки при проведенні робіт з демаркації в зоні відчуження та зоні безумовного (обов’язкового) відселення. Обидва документи були розроблені спеціалістами ДСП «Екоцентр» за участю працівників Чорнобильського радіаційно-екологічного заповідника й ДП «Українське державне аерогеодезичне підприємство».

«Одне з ключових питань цього засідання – організація робіт по периметру зони відчуження, адже тільки в межах нашого Заповідника знаходиться понад 150 км спільного з Білоруссю кордону. Роботи на цій ділянці потребують особливої уваги, оскільки кордон тут проходить по І та ІІ радіаційно-режимних зонах, де діє особливий санітарно-пропускний режим», - зазначає директор Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника Тарас Мельничук.

Відповідно до Перспективного плану розмежування державного кордону, частину основних робіт планується завершити до 2023 року. Видача і підписання підсумкових демаркаційних документів запланована на кінець 2026 року.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
          (044) 594-82-45

office@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію