ВСІ НОВИНИ

У зоні відчуження українські та норвезькі науковці вивчають періоди накопичення і виведення радіонуклідів з організму риб

З 30 жовтня по 3 листопада 2017 року тривав робочий візит до зони відчуження групи вітчизняних та іноземних науковців – Українського науково-дослідного інституту сільськогосподарської радіології (УкрНДІСГР) Національного університету біоресурсів і природокористування України (НУБіП) та Норвезького університету наук про життя центру радіоактивності навколишнього середовища (NMBU/CERAD).

У ході візиту іноземна делегація зустрілась з фахівцями Державного спеціалізованого підприємства «Екоцентр».

Спільні радіоекологічні дослідження спеціалістів УкрНДІСГР НУБіП і ДСП «Екоцентр» регламентовані договором про науково-технічну співпрацю між НУБіП і ДСП «Екоцентр», українсько-японським науково-технічним проектом SATREPS та угодою про співробітництво в галузі ядерної безпеки і радіаційного захисту.

Проведено спільні спостереження за об’єктами навколишнього середовища (ґрунти, рослинність, поверхневі води і водні організми) та здійснено відбір зразків для подальших хімічних і радіометричних аналізів.

Мета досліджень – визначення періодів накопичення і виведення радіонуклідів з організму риб в природному середовищі в умовах радіаційного забруднення.

Як зазначає заступник начальника інформаційно-аналітичного наукового відділу ДСП «Екоцентр» Сергій Обрізан, поєднання поліських ландшафтів і особливості «чорнобильського» забруднення створили унікальну лабораторію під відкритим небом, яка викликає інтерес дослідників у різних галузях науки.

Науковці відвідали експериментальні полігони УкрНДІСГР НУБіП і ДСП «Екоцентр»: водойми лівобережної заплави річки Прип’ять в 10-кілометровій зоні (Усівський затон, озеро Глибоке) та водойму-охолоджувач Чорнобильської АЕС.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

dazv@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію