ВСІ НОВИНИ

У зоні відчуження відбулись урочистості з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

14 грудня представники від Державного агентства України з управління зоною відчуження, адміністрації Чорнобильської АЕС та громадськості м. Славутича, а також колишні і нинішні працівники станції поклали квіти до пам’ятного знака Героям-чорнобильцям біля адміністративного-побутового корпусу ЧАЕС.

У той же час представники Ради молоді ЧАЕС і оперативний персонал станції поклали квіти до Меморіалу пожежним, які загинули під час ліквідації аварії на ЧАЕС (м. Чорнобиль), а також до меморіальної дошки, встановленої на честь Валерія Ходемчука на третьому енергоблоці ЧАЕС.

Після цього у актовому залі ЧАЕС відбувся круглий стіл з питань перспективи розвитку Чорнобильської АЕС та зони відчуження, в якому, крім адміністрації і членів профспілки ЧАЕС, взяли участь представники керівництва ЦК Атомпрофспілки, профспілки ДП «НАЕК «Енергоатом» та Чорнобильської об'єднаної організації профспілки, а також представники Київської обласної та Іванківської районної адміністрацій, ветерани і пенсіонери ЧАЕС.

Результатом круглого столу стане підписання меморандуму про спільну діяльність та співробітництво, а також звернення до органів державної влади.

Довідкова інформація
30 листопада 1986 року завдяки героїчним зусиллям, самовідданості та високому професіоналізму учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС вдалося в рекордний термін (трохи більше семи місяців) закрити зруйнований четвертий енергоблок Чорнобильської АЕС бетонним «саркофагом» і зупинити подальше поширення радіоактивних матеріалів за його межі. 14 грудня 1986 року інформацію про цю подію опублікували в центральних ЗМІ СРСР.

Однак лише майже через двадцять років вийшов Указ Президента України від 10.11.2006 № 945/2006, яким було встановлено, що День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС відзначатиметься щорічно 14 грудня.

У ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи брали участь понад 200000 осіб з усього Радянського Союзу, з яких українців було більше половини.

За матеріалами інформаційної служби
ДСП «Чорнобильська АЕС»

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

office@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію