ВСІ НОВИНИ

У зоні відчуження відпрацювали механізми взаємодії міжвідомчого штабу під час ліквідації пожеж

Під час тактико-спеціальних навчань фахівці підприємств зони відчуження та підрозділів ДСНС відпрацювали взаємодію під час гасіння пожеж у лісі та в екосистемах в умовах радіаційного забруднення місцевості задля підвищення готовності персоналу у пожежонебезпечний період. Особливу увагу було приділено налагодженню функціонування міжрегіональної системи управління підрозділів лісових пожежних станцій ДСП «Північної Пущі» та пожежно-рятувальними підрозділами ДСНС їхніх тактичних можливостей з використанням радіозв’язку.

«Сьогодні на практиці був відпрацьований механізм взаємодії міжвідомчого штабу пожежогасіння. Це надважлива частина практичного процесу пожежогасіння, адже саме від злагодженості дій штабу залежить, як швидко буде ліквідовано пожежу. У штабі приймаються рішення про тактику та стратегію ліквідації загоряння, необхідну кількість пожежної та спеціальної техніки, людей та ресурсів, а також відпрацьовувалися тактичні задуми й дії рятувальників та усіх служб», - розповідає начальник управління з питань забезпечення бар’єрної функції зони відчуження, природно-заповідного фонду, радіаційної безпеки, охорони праці та цивільного захисту ДАЗВ Михайло Байтала.

Окрім того, фахівці підприємств та служб, які були залучені, практично відпрацювали різні методи гасіння пожеж в лісі та екосистемі, використання квадрокоптерів для пожежної розвідки, створення мінералізовних смуг, що перешкоджають поширенню пожежі на більші площі, надання першої медичної допомоги, проведення радіаційної розвідки, дезактивацію людей та техніки, розгорнення польових радіовузлів, а також дії поліції в умовах пожежі.

У заході взяли участь представники ДАЗВ, працівники (керівники гасіння пожеж) ДСП «Північна Пуща», ДСП «Чорнобильський спецкомбінат», ДСП «Екоцентр», Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, ДСП «ЦППРВ», ДП «ЦОТІЗ», 11 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Київській області, а також працівники Відділу поліції зони Чорнобильської АЕС та ДЗ «ЦСМД МОЗ України».

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію