ВСІ НОВИНИ

У зоні відчуження висадили експериментальні дерева павловнії, які можуть поглинати радіонукліди

У рамках наукового проекту на території зони відчуження завершено створення експериментальних майданчиків і висадку саджанців для вирощування культур павловнії (Paulownia Clone In Vitro 112®). Результатом експерименту буде оцінка параметрів накопичення радіонуклідів цією рослиною на ділянках з різним ступенем радіонуклідного забруднення.

Дослідження будуть проводити протягом наступних 5 років спеціалісти ТОВ «Науковий парк ЧОРНОБИЛЬ» у співпраці з ДСП «Екоцентр», ДСП «Північна Пуща» та Чорнобильським радіаційно-екологічним біосферним заповідником.

За попередніми даними, дерево павловнії за 5 років досягає до 20 метрів у висоту і швидше за інші рослини поглинає радіоактивні елементи, які містяться у ґрунті.

«Оскільки павловнія належить до групи деревних порід, що швидко ростуть, можна припустити, що у рослин буде спостерігатися підвищений рівень накопичення радіонуклідів. Здатність павловнії концентрувати радіонукліди може бути використана для очищення грунту», - повідомив генеральний директор ДСП «Екоцентр» Сергій Кірєєв.

Усього було висаджено 100 саджанців Paulownia Сlonе in Vitro 112® на чотирьох майданчиках, з урахуванням стану радіаційного забруднення та складу ґрунтів: у відселених селах Паришів, Рудня-Іллінецька, Копачі та у м. Чорнобиль.

Довідка
Paulownia Сlonе in Vitro 112® – штучно виведений вид павловнії, який характеризується високими показниками за темпами приросту, стійкістю до шкідників, захворювань та екстремальних температур: дерева здатні витримувати до -25/-27 °C взимку та до +45 °C влітку.

Проект реалізується за підтримки ТОВ «Павловнія Груп Україна».

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

dazv@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію