ВСІ НОВИНИ

У зоні відчуження за програмою МАГАТЕ фахівці з Таджикістану успішно завершили стажування з вимірювання радіонуклідів у навколишньому середовищі

З 20 листопада по 14 грудня 2017 року в Центральній аналітичній лабораторії (ЦАЛ) ІІ класу з характеризації радіоактивних відходів, яка перебуває у складі ДСП «Екоцентр», пройшли стажування працівники Державної установи «Пункт захоронення радіоактивних відходів» (ДУ «ПЗРВ») з м. Душанбе (Республіка Таджикістан).

Стажування відбувалось у рамках Програми технічного співробітництва МАГАТЕ, якою передбачено обмін досвідом на міжнародному рівні за профільними напрямами. За умовами Програми проводити заходи зі стажування покладено на ДСП «Екоцентр».

Наразі стажуються інженер-дозиметрист Сафаралі Махсудов та хімік Бехрузджон Нійозов – безпосередні виконавці основного циклу робіт, які здійснюються в ДУ «ПЗРВ».

За словами начальника ЦАЛ Юлії Балашевської, зважаючи на невелику чисельність персоналу, який працює в ДУ «ПЗРВ», перед ЦАЛ постало непросте завдання: спланувати навчання для таджицьких колег так, щоб ті, маючи абсолютно різні освіту та досвід роботи, набули навичок не лише у вимірюванні фізико-хімічних та радіаційних властивостей об'єктів навколишнього середовища і РАВ, але й у відборі і підготовці проб, а також здійсненні вхідного радіаційного контролю та обстеженні місць пробовідбору. Усі учасники успішно пройшли стажування і підвищили рівень кваліфікації.

«Це стажування є логічним продовженням технічного візиту керівництва ДУ «ПЗРВ», що відбувся на початку вересня цього року. Ми сподіваємося й на подальшу співпрацю з колегами з Республіки Таджикістан для передачі нашого досвіду у вимірюваннях», – повідомив генеральний директор ДСП «Екоцентр» Сергій Кірєєв.

Довідкова інформація

Міжнародна агенція з атомної енергії або МАГАТЕ (англ. International Atomic Energy Agency) є провідним світовим міжнародним урядовим форумом науково-технічної співпраці в галузі мирного використання ядерної технології.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

office@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію