ВСІ НОВИНИ

У зоні відчуження зафіксували окільцьованого чорного лелеку, який раніше мандрував Чехією, Ізраїлем та Румунією

Фахівцями Українського центру досліджень хижих птахів, під час проведення спостережень за птахами у зоні відчуження було сфотографовано чорного лелеку (Ciconia nigra), який сидів на електричному стовпі. При детальному розгляданні знімків було помічено кільце з номером на лапі лелеки. Співробітники центру зробили запит до Українського центру кільцювання птахів Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України, а згодом отримали відповідь від колег з Чеської Республіки.

Виявилося, що цього птаха було окільцьовано 19 червня 2010 року неподалік міста Зноймо (Чеська Республіка), яке розташоване на лівому березі річки Диє, неподалік від кордону з Австрією. Вже через три місяці (24 вересня 2010 року) його помічають у долині Бейт-Шеан на півночі Ізраїлю, де, ймовірно, цей птах зупинявся на перепочинок під час осінньої міграції до африканських країн. Наступного разу його помітили 1 квітня 2015 року на рибних ставках у повіті Харгіта (Румунія). І, нарешті, 5 серпня 2017 року цього самого птаха зафіксували в гніздовий період на території зони відчуження, неподалік від залізничної станції Янів.

«Інформація, отримана за допомогою мічення птахів кільцями, є неймовірно важливою для розуміння шляхів та термінів їх міграції, розселення, зміни чисельності, тривалості життя, причин загибелі, а також для вивчення шляхів перенесення птахами паразитів та збудників хвороб», - зазначив провідний інженер з підготовки виробництва відділу з виробничих питань та міжнародних проектів ДСП «Екоцентр» Ігор Чижевський.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

office@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію