ВСІ НОВИНИ

Україна демонструє послідовність та рішучість у виконанні зобов’язань щодо реалізації двох найбільших проектів у зоні відчуження: будівництва НБК та СВЯП-2

Українська делегація у складі Міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака, Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталія Петрука та генерального директора ДСП «Чорнобильська АЕС» Ігоря Грамоткіна взяла учать у засіданнях Асамблеї вкладників Чорнобильського фонду «Укриття» і Асамблеї донорів Рахунку ядерної безпеки та поінформувала учасників заходів про досягнення у реалізації міжнародних проектів на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС.

«…Ми доклали неймовірних зусиль, щоб тепер усі країни-донори, а це країни G7 та ЄС, сусіди та ЄБРР, сказали, що Україна повністю виконала взяті на себе зобов’язання та стала прогнозованим і надійним партнером. Не приховую, що неймовірно приємно в існуючому негативному інформаційному полі чути добрі слова про свою країну і зроблену роботу.
Україна стає іншою і робить все, щоб зайняти достойне високе місце серед наших міжнародних партнерів та країн-лідерів світу… 1 грудня Уряд виконав останнє і важливе зобов’язання, ухваливши рішення про сплату внеску України до Чорнобильського фонду «Укриття». Йдеться про майже 300 мільйонів гривень …», – зазначив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак під час засідання Асамблеї вкладників Чорнобильського фонду «Укриття».

За словами Голови ДАЗВ Віталія Петрука, Україна протягом останніх років демонструє послідовність та рішучість у виконанні зобов’язань щодо реалізації двох найбільших проектів у зоні відчуження: будівництва нового безпечного конфайнменту (НБК) та сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2).

«Звичайно, маємо ще чимало проблем та об’єктивних труднощів у реалізації цих проектів, оскільки графік виконання робіт є досить напруженим. Однак важливо, що принципи, яких дотримується українська сторона (зокрема, необхідність отримання функціональних, робочих та екологічно безпечних об’єктів), мають підтримку усіх представників країн-донорів та вкладників, а також Європейського банку реконструкції та розвитку», – підкреслив Віталій Петрук.

Українська сторона повідомила також про підписання 8 листопада 2017 року акта про завершення будівництва та готовності до експлуатації об’єкта «Підсилення та герметизація будівельних конструкцій ΙΙ черги ЧАЕС, що виконують функції огороджуючого контуру НБК». Проект було виконано завдяки українським підрядникам на високому професійному рівні, незважаючи на дуже стислі терміни та близькість до зруйнованого аварією реактора.

Узагальнюючи підсумки засідання Асамблей, Остап Семерак зазначив: «Асамблея визначила нову дату завершення будівельних робіт Арки (НБК) – кінець травня 2018 року; у той же час члени Асамблей відмітили зменшення рівня радіації на майданчику після насування НБК, зафіксували початок та успішний перебіг інтегрованих випробувань на СВЯП-2 і висловили сподівання, що підрядники вчасно виконають роботи на об’єктах СВЯП-2 та НБК».

Українська делегація запевнила учасників Асамблей, що Україна докладає (і у подальшому докладатиме) зусиль щодо успішної реалізації Плану заходів на об'єкті «Укриття».
Наступне засідання Асамблей запланували на 1 півріччя 2018 року в Україні.

Інформаційна довідка

Засідання Асамблеї вкладників Чорнобильського фонду "Укриття" та Асамблеї донорів Рахунку ядерної безпеки, відбуваються щопівроку. На цих засіданнях представники країн донорів отримують та аналізують звіти про хід будівельних робіт, монтаж обладнання та підготовку до введення в експлуатацію всієї інфраструктури захисту зруйнованого енергоблока, поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом тощо.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

office@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію