ВСІ НОВИНИ

Україна переймає досвід Великобританії у сфері поводження з радіоактивними відходами

Українські експерти обмінялися з колегами зі Сполученого королівства досвідом у сфері поводження з радіоактивними відходами (РАВ) під час робочого візиту керівництва Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) та Державної корпорації «УкрДО «Радон».

«Термін дії Загальнодержавної цільової екологічної програми поводження з РАВ завершився у 2017 році. Фахівці агентства зараз активно розробляють зміни до цієї програми, що продовжать її дію та врахують кращі міжнародні практики. Окрім того, ми працюємо над удосконаленням класифікації РАВ в Україні, тож залучення експертної підтримки країн з розвиненою атомною енергетикою для нас вкрай важливе. Всі набуті нами знання будуть використані для розбудови державної системи поводження з радіоактивними відходами», - підкреслив Голова ДАЗВ Віталій Петрук.

Він також зазначив, що Україна вже має позитивний досвід співпраці з Великобританією у сфері поводження з РАВ. Зокрема, за фінансової підтримки Великобританії у зоні відчуження зведено Централізоване сховище відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання (ЦСВДІВ), куди будуть перевезені всі українські відпрацьовані джерела іонізуючого випромінювання, які зараз зберігаються на регіональних спецкомбінатах ДК «УкрДО «Радон».

Члени української делегації представили свій досвід щодо управління зоною відчуження та поводження з радіоактивними відходами, а також ознайомились з системою поводження з РАВ Сполученого королівства. Зокрема, фахівці відвідали атомний комплекс «Селлафілд», установку для очищення рідких РАВ та обговорили можливості налагодження співробітництва з керівництвом провідних компаній Великобританії щодо удосконалення технологій поводження з РАВ.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію