ВСІ НОВИНИ

Українські фахівці відвідали США та перейняли досвід із гасіння лісових пожеж

Українські фахівці – представники Державного агентства України з управління зоною відчуження, Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, ДСП «Північна Пуща», Міністерства внутрішніх справ, Державної служби з надзвичайних ситуацій та Ради національної безпеки та оборони – відвідали США з двотижневим візитом, щоб вивчити та перейняти досвід іноземних колег із запобігання лісовим пожежам та їх гасіння. Метою поїздки було покращення системи координування дій між керівниками та працівниками служб швидкого реагування у випадку виникнення пожежі в зоні відчуження.

Ініціатором зустрічі виступила Лісова служба США, яка організувала для української делегації польові навчання, семінари та тренінги у двох штатах. Візит за океан став продовженням співпраці України зі Сполученими Штатами у сфері лісового господарства та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій у Чорнобильській зоні відчуження.

«Нас запросили, щоб показати, як працює система гасіння пожеж у Сполучених Штатах. Їхня система дуже цікава тим, що на федеральному, регіональному та місцевому рівнях функціонують свої координаційні центри. Але якщо трапляється дуже велика пожежа, і одне відомство не може з нею впоратися, створюється новий координаційний центр. До нього можуть входити до 12 органів центральної влади, які спільно допомагають ресурсами, щоб швидко локалізувати пожежу», – розповідає в. о. директора Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника Тарас Мельничук.

Окрім тренінгів та навчань, представники української делегації відвідали Національний міжвідомчий координаційний центр у місті Бойсе, штат Айдахо, Національний парк Глейшер у штаті Монтана, а також табір керівництва пожежею, що сталася поблизу міста Міссула.

За словами заступника Голови ДАЗВ Володимира Фещенка, у подальшому планується співпраця та очікується невелика матеріально-технічна допомога від американської сторони. Зокрема, США продовжать надавати камери відеонагляду для раннього виявлення пожеж у зоні відчуження, де цьогоріч вже було встановлено чотири камери.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

dazv@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію