ВСІ НОВИНИ

Українські науковці розробляють нову Концепцію водоохоронної діяльності у зоні відчуження

Під час VII Всеукраїнської конференції з міжнародною участю «Проблеми гідрології, гідрохімії, гідроекології» фахівці ДСП «Екоцентр» представили доповіді щодо вивчення радіоактивного забруднення водних об’єктів зони відчуження. Окрім того, на підставі аналізу даних про гідрологічний режим і забруднення вод, фахівці обґрунтували науковій спільноті основні засади для створення нової концепції щодо управління водними об’єктами зони відчуження.

Як зазначив заступник начальника інформаційно-аналітичного відділу ДСП «Екоцентр» Сергій Обрізан, за підтримки Державного агентства України з управління зоною відчуження уже розпочато дослідження з розробки нової Концепції водоохоронної діяльності у зоні відчуження. Уцьому документі буде детально проаналізовано усі аспекти менеджменту водних ресурсів, розроблено загальні принципи і правила експлуатації водних об’єктів.

Велику увагу фахівці ДСП «Екоцентр» та УкрГМІ приділили колишнім меліоративним системам. Відомо, що у перші роки після аварії на ЧАЕС ці системи стали частиною заходів щодо зменшення виносу радіонуклідів водним шляхом за межі зони відчуження. На сьогодні переважна більшість з них вичерпала своє водоохоронне призначення. Існуючі регламенти і правила експлуатації водних об’єктів не дозволяють ефективно управляти водним режимом території і вимагають значних коштів на утримання гідротехнічних споруд. Нова Концепція має враховувати цей аспект щоб забезпечити ефективність управління водними ресурсами.

Довідково:

Конференція відбулася з нагоди 100-річчя від дня заснування Національної академії наук України на базі Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України в м. Києві. У роботі конференції взяли участь понад 100 науковців, практиків, аспірантів та студентів із провідних наукових установ України. Після пленарного засідання учасники заходу взяли участь у роботі чотирьох секцій, на яких було презентовано 105 тез доповідей, що згодом увійдуть до загального збірника матеріалів конференції.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію