ВСІ НОВИНИ

Українські спеціалізовані підприємства по поводженню з РАВ отримали від ЄС обладнання на суму понад 2.5 млн євро

21 грудня на території Державного спеціалізованого підприємства «Київський міжобласний спеціальний комбінат» керівники українських підприємств Державної корпорації «Українське державне об’єднання «Радон», основними функціями яких є поводження з радіоактивними відходами, отримали комплекти сучасного обладнання для аварійного реагування, а також реабілітації місць зберігання радіоактивних відходів (РАВ).

У рамках міжнародної технічної допомоги, за фінансової підтримки Європейського Союзу, українській стороні було передано вісімдесят дві одиниці техніки на суму понад два з половиною мільйона євро. Зокрема, підприємства отримали транспортні засоби для перевезення членів аварійної бригади, обладнання для польових вимірювань, засоби індивідуального захисту, обладнання зв’язку і контейнери для зберігання. Виконавцем проекту виступала литовська компанія LOKMIS.

«Сьогодні Україна продовжує вдосконалювати інфраструктуру поводження з радіоактивними відходами для підвищення радіаційної безпеки та виходу на якісно новий рівень. Отримане сучасне обладнання допоможе реагуванню на можливі аварійні ситуації, а також забезпечить реабілітацію пунктів зберігання відходів дезактивації, які утворилися внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС і перебувають у межах (і поза межами) зони відчуження», – зазначив Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук.

Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс повідомив, що в рамках виконання проекту частина техніки була виготовлена в Україні, та висловив сподівання на продовження успішної співпраці між Україною і Литвою, зокрема, у обміні досвідом щодо зняття та виведення з експлуатації атомних електростанцій.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

office@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію