ВСІ НОВИНИ

Українські та міжнародні донори обговорили ефективне виконання проектів Глобального партнерства у сфері фізичної ядерної та радіаційної безпеки

У Києві завершилась міжнародна нарада «Фізична ядерна безпека в Україні: обмін інформацією, уроки та взаємодія», під час якої українські та міжнародні стейкхолдери обмінювались інформацією про технічну допомогу Україні у сфері фізичної ядерної безпеки у рамках ініціативи «Глобальне партнерство проти розповсюдження зброї масового знищення» (далі – Глобальне партнерство), започаткованої у 2002 році в Канаді спільним рішенням країн «Великої сімки».

«Перше засідання цієї ініціативи відбулося у жовтні минулого року в м. Осло і дало початок формуванню української міжвідомчої робочої групи для поширення інформації щодо реалізації проектів Глобального партнерства. Ініціатива двостороннього поширення інформації як серед донорів, так і серед тих, хто є отримувачами допомоги, є важливою для успішної, прозорої співпраці для всіх учасників процесу», - повідомив Голова ДАЗВ Віталій Петрук.

Засідання у рамках Глобального партнерства – це чудова нагода для представників українських структур привернути увагу світової спільноти до нагальних проблем у галузі, налагодити ефективну комунікацію і, як результат, одержати технічну допомогу на реалізацію найважливіших заходів для посилення режиму фізичного захисту в Україні.

«За участю ДАЗВ у зоні відчуження реалізується проект з підтримки експлуатації Централізованого сховища для відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання. На сьогодні на об’єкті тривають «гарячі» випробування. Після їх завершення та доопрацювання усіх важливих документів сховище буде введене у промислову експлуатацію», - повідомила начальник Управління з питань зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та поводження з радіоактивними відходами Любов Зінкевич

Ще один проект, який реалізується у рамках Глобального партнерства, –це вилучення відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання (ДІВ) зі сховищ колодязного типу зі спецкомбінатів державної корпорації «УкрДО «Радон». За проектом вже розроблене техніко-економічне обґрунтування, триває підготовка технічного рішення та вимог до контейнерів, що використовуватимуться при реалізації технології. Після ліквідації сховища ДСП «Київський ДМСК» відпрацьовані ДІВ будуть вилучені й з інших сховищ колодязного типу корпорації ДК «УкрДО «Радон».

На сьогодні ДАЗВ координує ще два проекти у рамках Глобального партнерства: проект по управлінню перевезеннями радіоактивних матеріалів, а також проект амністії ДІВ у Дніпропетровській області.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

dazv@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію