ВСІ НОВИНИ

Унікальні маршрути розробили для відвідувачів зони відчуження

Державне агентство України з управління зоною відчуження, ДП «ЦОТІЗ», ДСП «Екоцентр» та Асоціація Чорнобильських туроператорів спільно розробили унікальний маршрут з використанням українського всюдиходу SHERP.

«Туристична привабливість зони відчуження є одним із векторів проєкту «Магніт України: Чорнобильська зона відчуження» над якими за підтримки Офісу Президента, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерства культури та інформаційної політики України та Державного агентства України з розвитку туризму, зараз працюють в Агентстві. А розроблення та затвердження нового маршруту - ще один крок, щоб популяризувати зону відчуження для відвідування», - наголосив заступник Голови ДАЗВ Максим Шевчук.

Маршрут пролягає у 30-ти кілометровій зоні відчуження та включає в себе пересування сушею та водним шляхом.

Перед затвердженням маршруту було проведено радіаційно-дозиметричний контроль. За оцінками ДСП «Екоцентр», контрольні рівні можливого опромінення гарантовано не будуть перевищені.

«Розроблений маршрут є унікальним ще тим, що завдяки використанню SHERP можна буде побачити дивовижні локації, які ніколи не демонструвалися раніше. Зокрема, глянути і затоплені баржі, пристані та техніку, що використовувалася ліквідаторами після аварії на ЧАЕС. Зараз кожен охочий може пройти Зону на каяках, а тепер - і на всюдиходах, та побачити іншу її сторону. Зону, де відроджується унікальна флора та фауна, зону, де радіаційна ситуація постійно перебуває під контролем. Це - важливий етап подолання психологічної травми цілої нації та реалізації величезного туристичного потенціалу держави», - повідомляє Ярослав Ємельяненко, Голова Асоціації Чорнобильських туроператорів, який ініціював розробку маршруту.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію