ВСІ НОВИНИ

В Об'єднанні «Радон» готова до роботи захисна камера для розрядки високоактивних відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання

Робоча група фахівців ДСП «Об'єднання «Радон» та міжрегіональних спецкомбінатів провела навчальні тренування та випробування модульної мобільної захисної камери (ММЗК) для розрядки високоактивних відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання. За результатами випробувань, зроблено висновок про готовність установки до роботи.

Установка була виготовлена та поставлена в рамках програми «Інструмент співробітництва з ядерної безпеки» (ІСЯБ) за фінансової підтримки Європейської комісії та під егідою Спільного Офісу Підтримки (JSO). Модульна мобільна захисна камера призначена для безпечного виконання робіт з розрядки блоків з джерелами гамма випромінювання в промисловій свинцевій упаковці (БГВ), з подальшою передачею вилучених відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання до Центрального сховища відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання, розміщеного на КВ «Вектор».

Т.в.о. Голови ДАЗВ Володимир Фещенко наголосив, що підтримка Європейською комісією цього проекту є черговим підтвердженням ефективної співпраці на шляху досягнення спільної мети – забезпечення стабільного, економічно ефективного та екологічно безпечного функціонування системи поводження з радіоактивними відходами.

Наразі на сховищах Об'єднання «Радон» зберігається понад 10 тисяч БГВ, які попередньо використовувались у промисловості.

«До кінця поточного року ММЗК буде працювати на Дніпропетровському майданчику «Об'єднання «Радон» та забезпечить «розрядку» всіх наявних в цьому регіоні БГВ, а в 2020 році, завдяки своїй мобільності, продовжить роботу на інших міжобласних філіях підприємства», – зазначає генеральний директор ДСП «Об'єднання «Радон» Ігор Буксанчук.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію