ВСІ НОВИНИ

В Українському радіологічному учбовому центрі фахівці-радіологи з п’яти областей України підвищили кваліфікацію з радіомоніторингу та радіаційного контролю

З 23 по 27 жовтня 2017 року в Українському радіологічному учбовому центрі в рамках виконання програми основної діяльності центру на 2017 рік проводились навчання з підвищення кваліфікації фахівців-радіологів, які працюють в мережі радіологічного контролю України та відповідають за контроль вмісту радіонуклідів у продуктах харчування, продукції лісу та інших об’єктах навколишнього середовища. Навчання проводились за курсом: «Методи радіомоніторингу та прилади радіаційного контролю».

У навчаннях взяли участь 15 фахівців-радіологів з міст Києва та Чернігова, а також з Житомирської, Київської та Чернігівської областей.

Слухачі вивчали такі дисципліни:
1. Фізичні основи радіоактивності.
2. Взаємодія іонізуючого випромінювання з речовиною.
3. Джерела іонізуючих випромінювань.
4. Основи радіоекології.
5. Основи радіомоніторингу.
6. Біологічна дія випромінювання.
7. Основи дозиметрії.
8. Методи та прилади реєстрації іонізуючого випромінювання.
9. Радіаційний захист та норми радіаційної безпеки.
10. Законодавчі основи радіаційного захисту.

Лекції читали провідні фахівці у галузі радіоекології, радіаційної безпеки та регулювання радіаційного захисту.

За результатами навчання слухачам вручені свідоцтва про підвищення кваліфікації.

Інформаційна довідка
Державний вищий навчальний заклад післядипломної освіти - Український радіологічний учбовий центр (УРУЦ) - створений спільним наказом Міністерства у справах захисту населення від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та Державного комітету України з ядерної та радіаційної безпеки від 9 листопада 1993 року № 170/1/188.

Метою створення УРУЦ було проведення підвищення кваліфікації фахівців, що працюють в галузі радіоекології, радіометрії, радіаційної та ядерної безпеки, поводження з джерелами іонізуючих випромінювань, в тому числі з радіоактивними відходами. Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2011 року № 878-р УРУЦ було передано до сфери управління Державного агентства України з управління зоною відчуження.

Наказом Державного агентства України з управління зоною відчуження від 23 листопада 2012 року № 173 УРУЦ як юридичну особу було введено до складу Державної корпорації «Українське державне об’єднання «Радон». Головними завданнями центру визначено задоволення потреб підприємств та організацій, незалежно від форм власності, міністерств та відомств у якісному підвищенні кваліфікації, перепідготовці та цільовій підготовці керівних працівників і спеціалістів з питань радіаційної та ядерної безпеки, поводження з радіоактивними відходами та джерелами іонізуючого випромінювання, радіометрії, радіоекології відповідно до вимог законодавства України.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

dazv@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію