ВСІ НОВИНИ

В зоні відчуження продовжується реалізація спільної українсько-японської науково-технічної програми SATREPS

Наприкінці серпня зону відчуження відвідала делегація японських науковців у галузі моніторингу довкілля з Інституту радіоекології Університету Фукусіма та група студентів з Університету Цукуба (Японія).

Було проведено нараду, під час якої японські дослідники спільно із керівництвом та фахівцями ДСП «Екоцентр» обговорили стан виконання робіт за проектом «Покращення радіаційного контролю навколишнього середовища та законодавчої бази для екологічної реабілітації радіоактивно забруднених територій» в рамках спільної українсько-японської науково-технічної програми SATREPS. Основна мета проекту – посилення технічного рівня радіаційного контролю і законодавчої бази в Україні для екологічного відновлення радіоактивно забруднених територій, забезпечення моніторингу та моделювання нового районування зони відчуження.

«Створення постійних дослідних майданчиків для спостереження поверхневого стоку сприятиме детальному вивченню процесів змиву радіонуклідів з поверхні та їх перерозподілу у ґрунтовому профілі на різних ландшафтно-геохімічних ділянках зони відчуження», – зауважив під час зустрічі генеральний директор ДСП «Екоцентр» Сергій Кірєєв.

У рамках виконання спільного проекту на луках і в лісових насадженнях зони відчуження відібрано та облаштовано дослідні ділянки для вивчення поверхневого стоку на різних слідах радіоактивних випадінь з різною щільністю забруднення ґрунту та фізико-хімічними формами радіонуклідів. Ще одним з ключових напрямів робіт цього візиту було проведення оцінки технічних можливостей використання мікро-квадрокоптера для визначення об’ємів лісової біомаси на забруднених майданчиках зони відчуження.

Група студентів із Університету Цукуба відвідала дослідні полігони ДСП «Екоцентр» та ознайомилась зі специфікою польових досліджень в умовах радіоактивного забруднення територій навколо колишніх населених пунктів Копачі, Корогод, Бенівка та поблизу річок Брагинка, Сахан та Прип’ять.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

dazv@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію