ВСІ НОВИНИ

Віталій Петрук: «Для підвищення якості обслуговування відвідувачів зони відчуження у взаємодії з компаніями необхідно дотримуватись усіх законодавчих принципів конкуренції»

Щороку зона відчуження привертає увагу все більшої кількості відвідувачів. Так, протягом останніх років кількість ознайомчих візитів зросла майже у 6 разів (з 8404 відвідувачів у 2014 році до 49 758 у 2017). У той же час перебування на цій території має свої особливості і регламентується Законом України «Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи» і Порядком відвідування зони відчуження та зони безумовного (обов’язкового) відселення, затвердженим наказом МНС України від 02 листопада 2011 року № 1157.

«Ще 2010 року було прийнято рішення про організацію відвідування зони відчуження для поширення знань про Чорнобильську катастрофу та її наслідки. Ми відкриті до діалогу з компаніями, які готові надавати такі послуги, адже кількість бажаючих побувати у зоні відчуження зростає. Проте, оскільки йдеться про радіоактивно забруднену територію, кожна компанія, без винятків, має дотримуватись норм та правил відвідування зони», - акцентує Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук.

Будь-який візит до зони відчуження відбувається з дозволу ДАЗВ, за визначеним маршрутом і в супроводі відповідальних осіб. Організація візитів з відхиленнями від обстежених дозиметристами маршрутів суворо заборонена, адже це може спричинити порушення режиму радіаційної безпеки. На сьогодні до організації ознайомчих візитів у зону відчуження для громадян України та іноземців долучаються туристичні компанії та громадські організації.

«Для підвищення якості обслуговування відвідувачів зони відчуження у взаємодії з компаніями необхідно дотримуватись усіх законодавчих принципів конкуренції, у тому числі Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», - підкреслює Віталій Петрук.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

office@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію