ВСІ НОВИНИ

Віталій Петрук презентував концепцію реформування зони відчуження на міжнародній конференції профспілок.

19 квітня Віталій Петрук виступив на конференції Міжнародної Мережі Профспілок працівників атомної енергетики, організованої «Глобальним Союзом IndustriALL», що цими днями проходить у Києві, та об’єднала учасників профспілок різних країн: Японії, Франції, Іспанії, Росії та України.

Під час своєї доповіді на тему: «З0-та річниця Чорнобильської катастрофи – урядова точка зору» Голова агентства ознайомив учасників із Концепцією реформування зони відчуження, яка спрямована забезпечити:

• зміни у суспільній свідомості і у державній політиці;
• розвиток науково-технічного й інвестиційного потенціалу;
• розвиток джерел альтернативної енергетики, наприклад, сонячні електростанції;
• реформування інфраструктури щодо поводження із радіоактивними відходами.

Голова також відзначив, що основна робота потребує злагодженої та ефективної роботи Уряду та Парламенту, а саме внесення змін до законодавства. Ці зміни призведуть до більш ефективного реформування та впровадження Концепції.

Доповідь Голови агентства викликала неабияку зацікавленість серед учасників конференції, зокрема, найбільш дискусійним виявилось питання щодо відкритості та доступності інформації, адже, як зазначив міжнародний експерт, такі тяжкі наслідки аварії на ЧАЕС для населення були викликані саме через закритість інформації. Відповідаючи на це запитання Віталій Петрук відзначив: «Ми керуємось принципами прозорості та доступності інформації і неодноразово наголошували на тому, що зона відчуження має стати більш відкритою для суспільства. Важливо, щоб громадяни України та світу знали і бачили всі зміни та перетворення, які відбуваються у зоні відчуження. Будь-яка закритість породжує нестабільність, сумніви і недовіру. Щодня ми приймаємо у зоні відчуження велику кількість журналістів, чітко та своєчасно надаємо відповіді на запити про доступ до публічної інформації та формуємо громадську раду при агентстві, аби максимально залучити громадськість до процесів прийняття рішень».

Прес-секретар

 

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію