ВСІ НОВИНИ

Віталій Петрук: створення спеціальної зони промислового використання дозволить здійснювати діяльність на території зони відчуження з максимальним ефектом

12 жовтня відбулось засідання Президії НАН України, під час якого було виголошено доповідь «Стан та перспективи наукових досліджень і розробок в зоні відчуження Чорнобильської АЕС», співдоповідачами якої були Директор Державної установи «Інститут геохімії навколишнього середовища НАН України», член-кореспондент НАН України Георгій Лисиченко та Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук.

Голова ДАЗВ повідомив, що одним із важливих завдань, покладених на Агентство, є зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему. Практичне вирішення цього завдання просто неможливе без цілеспрямованого системного наукового супроводу всіх стадій робіт.

Значна частина зони відчуження забруднена радіонуклідами плутонію. Це означає, що на вказаній території ніколи не буде проживати населення, проте ми можемо вплинути на майбутнє і знайти максимально ефективне застосування для неї, створивши тут зону промислового використання. Ця ідея потребує наукового осмислення багатьма спеціалістами з різних галузей знань, в тому числі іноземними експертами, причому українські підходи до вирішення певних завдань можуть суттєво відрізнятись від типових рішень, які існують в Європейському Союзі та світовій практиці.

Наприклад, виведення назавжди частини зони відчуження з території загального користування дозволяє по-новому подивитись на проблему захоронення високоактивних радіоактивних відходів. Щоб втілити в життя цей проект, необхідні нові наукові ідеї та розроблення цілої низки нормативних та законодавчих документів, які не мають аналогів у світовій практиці.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію