ВСІ НОВИНИ

Візит до зони відчуження фахівців литовської компанії «LOKMIS»

У рамках реалізації міжнародного проекту «Вдосконалення інфраструктури по поводженню з радіоактивними відходами у Чорнобильській зоні відчуження. Фаза ІІ» з 10 по 13 жовтня тривав робочий візит групи фахівців литовської компанії «LOKMIS». Очолював делегацію інженер з технічного обслуговування компанії Алгімантас Каралюнасан.

У ході візиту іноземна делегація науковців зустрілась з фахівцями Державного спеціалізованого підприємства «Екоцентр».

Мета візиту – обслуговування та профілактика обладнання Центральної аналітичної лабораторії (ЦАЛ) ІІ класу з характеризації радіоактивних відходів, яка входить до складу ДСП «Екоцентр».

Науковцями виконано низку робіт, які стали основою для розробки методичних рекомендацій та програми характеризації відпрацьованих іонообмінних смол ядерно-паливного циклу.

Довідкова інформація

Унікальне за своїм складом обладнання ЦАЛ значно розширює її можливості. Лабораторія може виконувати експертні функції як з боку органу управління, так і у ролі незалежного експерта, і може виступати у якості навчально-експериментальної платформи для переробників РАВ. Дані стосовно складу стану РАВ, особливо вилучених із так званих «історичних» сховищ, можуть бути використані оператором сховищ для перегляду та коригування критеріїв приймання РАВ. До того ж ЦАЛ не є лабораторією з вузькою спеціалізацією, тому може виконувати аналізи за фізичними, хімічними та радіаційними показниками будь-яких об΄єктів: питної води, деревини, будівельних матеріалів тощо, а також розробляти аналітичні методики та іншу документацію на замовлення сторонніх організацій з урахуванням їх специфіки. На сьогодні аналогів ЦАЛ у світі немає.

 

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію