ВСІ НОВИНИ

Візит Глави Держави на Чорнобильську АЕС

З нагоди відзначення 30-х роковин Чорнобильської катастрофи 26 квітня до зони відчуження прибув Президент України Петро Порошенко.

У супроводі Міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака та Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталія Петрука Президент ознайомився з ходом будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2), вшанував пам’ять ліквідаторів та поклав квіти до пам’ятника Героям Чорнобиля, який розташований поблизу 4-го енергоблока ЧАЕС. Присутні вшанували пам'ять ліквідаторів та жертв трагедії хвилиною мовчання.

У присутності Президента Міністр екології та природніх ресурсів України Остап Семерак, директор державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська АЕС» Ігор Грамоткін та президент Європейського банку реконструкції та розвитку Сума Чакрабарті підписали Третю Поправку до Грантової Угоди між Урядом України та Державним спеціалізованим підприємством «Чорнобильська АЕС» (в якості одержувача) і ЄБРР.

Президент зазначив, що спільними зусиллями необхідно зробити все можливе для запобігання повтору подібних трагедій у майбутньому та перетворення ядерної енергії на безпечнішу. «Ми бажаємо змінити парадигму та реалізувати новий підхід до управління Чорнобильською зоною. Ми віримо, що колись, у майбутньому, ця зона стане відомою не лише через свою трагедію, але й через винаходи, зроблені тут», - зауважив Петро Порошенко.
Після підписання Третьої Поправки до Грантової Угоди Глава держави ознайомився з ходом будівництва нового безпечного конфайнмента.

«Учора міжнародні донори на конференції зі збору коштів за рахунок своїх джерел ухвалили рішення про додаткові внески на реалізацію чорнобильських проектів на загальну суму 87 з половиною мільйонів євро. Цим ми завдячуємо ЄБРР, Сполученим Штатам Америки, всій «Великій сімці», в якій зараз головує Японія, Європейському Союзові», - зазначив у своєму зверненні Петро Порошенко. 

Глава держави вручив 12 нагород за значний особистий внесок у подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, самовідданість, високий професіоналізм, багаторічну плідну громадську діяльність та у зв’язку з 30-ми роковинами аварії на ЧАЕС.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію