ВСІ НОВИНИ

Внаслідок потепління підвищився рівень води в р. Прип’ять

Протягом останнього місяця на р. Прип’ять спостерігається поступове зростання водності, спричинене теплою погодою, надходженням до русла талих вод від грудневих снігопадів та дощовими опадами. За період від початку грудня до сьогодні рівень води на посту БНС підвищився на 0,8 м, у Чорнобилі ¬– на 0,5 м. Слід зауважити, що таке підвищення не є критичним чи аномальним для наших умов, адже відмітки рівнів, які спостерігаються сьогодні, нижчі від рівнів затоплення заплави на 2,2 – 2,5 м.

Підвищення рівнів води не позначилось на радіаційному стані р. Прип’ять, вміст контрольованих радіонуклідів є низьким і звичним для осінньо-зимового періоду.

Довідково:
Фахівці ДСП «Екоцентр» постійно спостерігають за гідрологічним режимом водних об’єктів зони відчуження. Особлива увага приділяється найбільшій притоці Верхнього Дніпра – р. Прип’ять: щодня вимірюються рівні її води у спеціально обладнаних місцях, які називаються гідрологічними постами. Такими є пост берегової насосної станції (БНС) в районі водойми-охолоджувача ЧАЕС та м. Чорнобиль. Із заданою періодичністю (як правило, 5 разів за місяць) вимірюються також витрати води ріки.

Інформація про гідрологічний та радіаційний стан р. Прип’ять щотижня оновлюється на сторінці:
http://dazv.gov.ua/radiatsijnij-stan/informatsiya-pro-radiatsijnij-stan-dovkillya-zoni-vidchuzhennya.html

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

office@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію