ВСІ НОВИНИ

З 2019 року машинний зал ЧАЕС будуть використовувати як сховище для зберігання високоактивних відходів

Загальнодержавною цільовою екологічною програмою поводження з радіоактивними відходами в межах забезпечення функціонування інфраструктури поводження з радіоактивними відходами (РАВ) на Чорнобильській АЕС та об’єкті «Укриття» було заплановано введення на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС додаткових об’єктів.

На виконання програми у жовтні 2017 року було укладено відповідний договір з підрядником на реконструкцію частини машинного залу першої черги ЧАЕС для створення сховища високоактивних відходів, отриманих внаслідок зняття станції з експлуатації. Роботи мають завершитись у 2019 році.

Таке рішення було прийнято з огляду на те, що вільні об’єми існуючих сховищ вичерпаються протягом наступних двох-трьох років.

До початку виконання будівельно-монтажних робіт приміщення машзалу має бути звільнене від конструкцій, обладнання та трубопроводів, які підлягають демонтажу у рамках проекту зняття з експлуатації.

Створення сховищ для контейнерного зберігання передбачається у боксах турбогенераторів № 1-4. У кожному з них можна встановити близько 16 000 бочок з відходами місткістю 200 л кожна.

Як зазначив перший заступник генерального директора ДСП «Чорнобильська АЕС» Валерій Сейда, розміщення сховища у машзалі має економічне обґрунтування — зал першої черги обладнаний необхідними інженерними мережами, вантажопідйомними механізмами, транспортними під’їздами та системою фізичного захисту. Це дозволяє мінімізувати будівельні роботи при створенні нових об’єктів поводження з РАВ, а розміщення усієї інфраструктури у одному приміщенні зменшить транспортні витрати у майбутньому.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

dazv@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію