ВСІ НОВИНИ

З нагоди Дня енергетика у Славутичі Голова ДАЗВ відзначив найважливіші досягнення працівників Чорнобильської АЕС за 2018 рік

 До дня енергетика у місті енергетиків – Славутичі – пройшли урочистості за участю Голови Державного агентства з управління зоною відчуження (ДАЗВ), місцевого керівництва та ДСП «Чорнобильської АЕС». Найкращих співробітників, а також спортивні колективи ЧАЕС було нагороджено почесними грамотами та відзнаками.

«Більшість працівників Чорнобильської АЕС – енергетики та ліквідатори, тому одразу обидві дати, які йдуть поряд, є важливими для ставутичан. Хочу відзначити високу результативність нашої злагодженої роботи. Адже 2018 рік був дуже напруженим і водночас плідним. Велику частину робочих процесів займає рутинна робота, яка одразу не помітна, але надзвичайно важлива», – зазначив у своєму зверненні до славутичан Голова ДАЗВ Віталій Петрук.

Він також відзначив, що чорнобильські питання постійно перебувають у полі зору керівництва держави. За останні кілька років було видано 4 Укази Президента України з «чорнобильської» тематики, схвалена Загальнодержавна програма зняття ЧАЕС з експлуатації та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему. Це свідчить про те, що ліквідація наслідків аварії на ЧАЕС продовжує перебувати в приорітетах роботи Президента Петра Порошенко, Уряду, а також має потужну підтримку в особі Міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака.

Важливим показником цього року є те, що з боку держави були виконані фінансові зобов’язання за чорнобильськими програмами та виплатами.

«Історично так склалося, що перша генерація електроенергії в Україні відбулася саме на Чорнобильській станції. Минуло 18 років, і цього року біля ЧАЕС відкрилася перша сонячна станція на 1 МВт, яка була розміщена на забрудненій території. Мабуть, бути першими – це вже традиція», – акцентував Віталій Петрук.

Ще одним гарним прикладом спільної злагодженої роботи є значне зростання площі майна у зоні відчуження, що передана в оренду. Це все сталося завдяки введенню понижуючого коефіцієнту для визначення вартості оренди. Зокрема, у 2015 році в оренді було 54 000 кв. м. державного майна, а сьогодні - 3 578 000 кв. м.

Голова ДАЗВ звернув увагу, що за 30 років ЧАЕС досягла високого рівня інформування та звітування про свою діяльність. Цьогоріч ДАЗВ разом із працівниками станції представили на віденському майданчику МАГАТЕ власний стенд «Чорнобиль – територія змін». За відгуками керівництва Міжнародної агенції Чорнобильський стенд було визнано найкращим серед інших учасників виставки.

«Ваша робота надихає… Саме завдяки нашій спільній роботі сьогодні можна спостерігати позитивні трансформації зони відчуження», – підкреслив Віталій Петрук.

На честь свята славутичани насолодилися музично-танцювальною програмою від творчих колективів та молодих дарувань міста.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
          (044) 594-82-45

office@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію