ВСІ НОВИНИ

За словами науковців, понад 100 особин коней Пржевальського може мешкати у зоні відчуження

Навесні 2018 року науковій експедиції фахівців Варшавського університету природничих наук, Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України, біосферного заповідника «Асканія-Нова» та Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника вдалося ідентифікувати 48 коней Пржевальського у зоні відчуження. Науковці припускають, що загальне поголів’я диких коней на цій території може налічувати зараз близько 110 особин.

«Коні Пржевальського виглядають здоровими і не мають ознак захворювань, тому можна припустити, що в наступні роки продовжиться зростання популяції диких коней у зоні відчуження», - зазначає керівник відділу екології флори та фауни Чорнобильського заповідника Денис Вишневський.

Довідково:
Кінь Пржевальського – останній вид диких коней на планеті Земля. У природному середовищі був винищений людиною у ХХ столітті, занесений до Міжнародної Червоної книги з природоохоронним статусом «на межі зникнення».

У зону відчуження цей вид завезли 1998 року з біосферного заповідника «Асканія-Нова». Це була єдина вільна популяція коней Пржевальського, яка на той час налічувала 20 особин. В умовах зони відчуження коні добре прижились і вже в кілька разів збільшили свою стартову чисельність. Сьогодні кінь Пржевальського у зоні відчуження – один з найцікавіших об’єктів для досліджень, який постійно перебуває в полі зору науковців.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію