ВСІ НОВИНИ

Завершився семінар МАГАТЕ з управління проектами зняття з експлуатації

З 27 лютого по 3 березня у рамках проекту МАГАТЕ «Розширення можливостей країн-членів МАГАТЕ з управління проектами зняття з експлуатації» на ДСП «Чорнобильська АЕС» (ДСП «ЧАЕС») проходив семінар, на якому були презентовані результати проекту МАГАТЕ з управління ризиками при виведенні АЕС з експлуатації (проект DRiMa).

У семінарі брали участь: представники від МАГАТЕ, ДСП «ЧАЕС» та інших АЕС України, НАЕК «Енергоатом»; експерти, які беруть участь в розробці проекту DRiMa, з Німеччини, Великобританії, України, а також представники Болгарії, Хорватії, Чехії, Угорщини, Латвії, Литви, Молдови, Польщі, Словаччини та Сербії.

Головна мета семінару – ознайомлення з методологією оцінки ризиків при реалізації діяльності зі зняття атомних електростанцій з експлуатації, а також отримання практичних навичок її використання. Дана методологія була вироблена МАГАТЕ завдяки реалізації проекту DRiMa.

У ході семінару фахівці взяли участь у практичних заняттях за підтримки досвідчених експертів МАГАТЕ. До того ж учасники виконали (у якості тестів) низку вправ з оцінки ризиків, що виникають при знятті з експлуатації. Методологія оцінки ризиків була випробувана на планах зняття з експлуатації блоків 1, 2 і 3 Чорнобильської АЕС.

Після завершення семінару учасники звернули увагу на простоту запропонованої методики, її значну практичну цінність та відзначили, що рівень подібних семінарів безпосередньо залежить від рівня залучених експертів, і побажали успішного використання методології при плануванні робіт зі зняття з експлуатації енергоблоків на майданчику Чорнобильської АЕС.

Проект DRiMa реалізується з 2011 року. До його реалізації було залучено близько 70 експертів з 30 країн-членів МАГАТЕ.

Метою проекту є:

узагальнення досвіду управління ризиками при знятті з експлуатації об'єктів країн-членів МАГАТЕ;

напрацювання узагальненої методології управління ризиками при виведенні з експлуатації;

надання рекомендацій із застосування методології оцінки і управління ризиками при виведенні з експлуатації.

Передбачається, що застосування даної методики дозволить підвищити якість планів щодо зняття з експлуатації та знизити витрати на їх реалізацію.

Необхідно відзначити, що Україна (і, зокрема, ДСП «ЧАЕС») є активним учасником реалізації проекту DRiMa. Одним з експертів, залучених до реалізації проекту, був начальник відділу стратегічного планування ДСП «ЧАЕС» Дмитро Стельмах.

За матеріалами офіційного веб-сайту
ДСП «Чорнобильська АЕС»

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

dazv@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію