ВСІ НОВИНИ

Заводські приймальні випробування обладнання для СВЯП-2 завершені

Напередодні 2017 року завершилися випробування столу для поводження з пошкодженим ядерним паливом. Це останні заводські випробування обладнання для сховища відпрацьованого палива сухого типу (СВЯП-2), проект будівництва якого реалізується на Чорнобильській АЕС. Після цього обладнання буде відправлене з Німеччини, де його виготовляли, в Україну, і доставлене на Чорнобильську АЕС.

«До кінця березня 2017 року ми маємо завершити не тільки всі будівельно-монтажні роботи, а й індивідуальні випробування, а також комплексне випробування окремих систем», – повідомив головний інженер проекту підвищення безпеки Андрій Савін. «Це необхідно для того, щоб у квітні розпочати комплексні холодні випробування всього СВЯП-2».

Головний інженер проекту підвищення безпеки зазначив, що часу для реалізації планів залишилося небагато – за перші три місяці нового року потрібно буде виконати великий обсяг робіт. «Складність полягає в тому, що буде відбуватися не тільки завершення монтажу, але і різнопланові випробування декількох десятків одиниць обладнання, причому понад сорок одиниць – це обладнання, важливе для безпеки за класифікацією Держатомрегулювання».

У квітні 2017 року на СВЯП-2 почнуться «холодні» випробування обладнання, в яких будуть задіяні вироби-імітатори відпрацьованих тепловидільних збірок. Відповідно до затверджених планів-графіків, у кінці 2017 року, після отримання відповідних дозволів Держатомрегулювання, на СВЯП-2 стартують «гарячі» випробування з реальним ядерним паливом.

За матеріалами офіційного веб-сайту
ДСП «Чорнобильська АЕС»

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

dazv@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію