ВСІ НОВИНИ

Зроблено перші кроки до втілення в життя ідеї будівництва об’єктів сонячної енергетики у зоні відчуження

«Зроблено перші кроки до втілення в життя ідеї будівництва об’єктів сонячної енергетики у зоні відчуження», - про це повідомив Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук на 6-й Міжнародній конференції та виставці «Сонячна Енергетика Центральної та Східної Європи» (Cisolar-2017), яка нещодавно пройшла у Одесі.

Захід зібрав багато профільних експертів, компаній та представників державних і місцевих органів влади. Обговорювалися останні тенденції розвинутих європейських країн, існуюча законодавча база та державна політика у галузі розвитку сонячної енергетики України, Білорусі, Туреччини, Молдови, Чорногорії, Хорватії, Румунії та Болгарії, а також питання інвестування, захисту та мінімізації ризиків. На думку більшості експертів, на сьогодні Україна є одним з найпривабливіших ринків для розвитку сонячної енергетики в Європі.

За словами Віталія Петрука, 265 тисяч гектарів земель в Україні мають особливий статус, оскільки є забрудненими радіонуклідами внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС у квітні 1986 року. 26 квітня 2016 року, в день 30-х роковин Чорнобильської катастрофи, Президент України видав Указ № 174/2016, згідно з яким близько двох третин території зони відчуження і зони безумовного (обов’язкового) відселення відводиться під Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник.

Решта земель зони відчуження – це зона спеціального промислового використання, яка упродовж тисяч років не буде придатною для проживання людини та ведення сільськогосподарських робіт. У той же час на цій території будуть виконуватись роботи з вдосконалення інфраструктури поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом.

Важливим є те, що у десятикілометровій зоні збереглися наявні відкриті розподільчі пристрої колишньої ЧАЕС, а також електричні мережі потужністю 110, 330, 750 МВт.

«Ми маємо висококваліфікований персонал атомників, енергетиків та інших профільних фахівців з великим досвідом роботи на радіоактивно забрудненій території. Зважаючи на наші завдання та загальносвітові тренди, можемо констатувати, що одним з найкращих й найефективніших напрямів для використання потенціалу зони відчуження є саме розвиток альтернативної енергетики. Для цього, за підтримки Міністерства екології та природних ресурсів України, були прийняті закон і нормативно-правові акти та рішення, які дозволяють нам врегулювати порядок використання землі у зоні відчуження і реалізувати цей проект. Втілення проекту забезпечить регулярні надходження до державного бюджету та створення додаткових робочих місць», - повідомив Віталій Петрук.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію