ВСІ НОВИНИ

Звернення Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження до 32-х роковин Чорнобильської катастрофи

Шановні колеги, друзі!

Сьогодні ми знову вшановуємо тих, хто присвятив своє життя подоланню наслідків катастрофи планетарного масштабу, яка у 1986 році показала людству неконтрольовану силу «мирного атома».

У ніч з 25-го на 26 квітня чорнобильські дзвони знову нагадали людству про скорботний квітень 1986 року, про страшну аварію та сотні тисяч людей, які зрештою зробили неймовірне – закрили «саркофагом» смертоносний реактор і дали надію на відродження життя. Доки житимемо – пам’ятатимемо їх та продовжуватимемо їхню справу.

32-річні зусилля ліквідаторів, що прийшли за героями 86-го року, дозволили закрити перший «саркофаг» надійнішим новим безпечним конфайнментом, який на сотню років убезпечить людство від радіаційного впливу. Ця перемога – тріумф спільних зусиль ліквідаторів усіх поколінь. Це перемога життя!

Упродовж цих років нашими спільними зусиллями зона відчуження змінюється і перетворюється на територію відродження природи та технологічного розвитку: ми будуємо сховище відпрацьованого ядерного палива, вводимо в експлуатацію заводи з переробки твердих та рідких радіоактивних відходів, плідно співпрацюємо у міжнародних проектах, беремо участь у розробці проекту організації території та землеустрою Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, підтримуємо розвиток альтернативної енергетики у зоні відчуження.

Ми успішно долаємо наслідки Чорнобильської катастрофи і віримо у відродження українського Полісся.

Бажаю усім здоров’я, безпечного та екологічного майбутнього. Нехай Чорнобиль ніколи не повториться!

Голова ДАЗВ
Віталій Петрук

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

dazv@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію