Фахівці ДАЗВ беруть участь у Програмі Україна-НАТО з професійного розвитку (ППР), а саме у модулях "Групи 100 лідерів", що проходять на базі Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка

Дата публікації . Друк

Як центральний захід ППР, даний проект спрямований на допомогу Україні у формуванні міжвідомчої групи вибраних фахівців, задіяних у сфері євроатлантичного співробітництва та інтеграції. Члени «Групи 100 лідерів» матимуть спеціальні привілеї та пріоритет щодо участі у відповідних програмах підготовки. Ключова мета заходу полягає у наданні групі повноважень для ефективного проведення реформ у громадському секторі України та сприяння утворенню критичної маси орієнтованих на реформи працівників, чиї знання стануть ключовим фактором у здатності України підтримувати курс на реформи. Очікується, що вибрані таким чином працівники будуть безпосередньо задіяні у програмах реформування, євроатлантичній інтеграції та вирішенні проблем безпеки.

Програма ППР здійснить значний внесок у забезпечення підготовки цієї конкретної групи фахівців. Очікується, що «Група 100 лідерів» братиме активну участь у визначенні та розробці відповідного потенціалу з підготовки фахівців у власних установах. На даний час підготовка проводиться на базі та за участі Дипломатичної академії України (ДАУ); це забезпечує стабільність курсу та зростання рівня національної участі у його проведенні.
Інформаційно-ознайомчий курс з євроатлантичної інтеграції, розроблений спільно з Урядовим офісом з питань європейської та євроатлантичної інтеграції (Урядовий офіс) - як модульний підготовчий захід, спрямований на формування розуміння сучасних концепцій безпеки на Заході, культури бізнесу, розробки політики та проведення реформ - є ключовим заходом у підтримці формування «Групи 100 лідерів» .

ППР та Секретаріатом Кабінету Міністрів буде розроблено серію з 7-9 тематичних триденних підготовчих курсів, що будуть проводитися щорічно і будуть спрямовані на поглиблення і розширення знань ключових фахівців громадського сектору у відповідності до євроатлантичних стандартів.
Окрім згаданих вище курсів, орієнтованих на експертний досвід, впровадження концепції «Групи 100 лідерів» також поширюватиметься на освітні заходи, у тому числі курси англійської мови (ELT), керування проектами; комп’ютерна грамотність; а також проведення переговорів, презентацій та публічних виступів. І нарешті, також передбачено проведення заходів з формування команди для «Групи 100 лідерів» за спонсорської підтримки ППР.

Станом на травень 2017р., було проведено три модулі Курсу для близько 270 учасників («Вступний модуль до Інформаційно-ознайомчого курсу з євроатлантичної інтеграції», «Демократичний контроль у секторі безпеки - ключові етапи та сучасні виклики»; «Реформа оборонного сектору»). На частину 2017 року, що залишилася, заплановано проведення ще чотирьох модулів. В них буде приділено увагу таким питанням: зовнішня політика, гібридна війна/БТЯАТСОМ, лідерство, управління та тендерні питання, Кризове реагування та планування в НАТО.