Науково-технічна рада ДАЗВ прозвітувала про стан виконання планових робіт за 2018 рік та затвердила пріоритети для науково-дослідних робіт на 2019 рік

Дата публікації . Друк

Під час чергового засідання науково-технічної ради (НТР) Державного агентства України з управління зоною відчуження, яка відбулася під головуванням першого заступника Голови Олега Насвіта. Секретар Ради, начальник відділу з питань державної політики у сфері поводження з радіоактивними відходами управління з питань зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та поводження з радіоактивними відходами Олександр Кравченко проінформував членів ради про стан виконання робіт, що були визначені тематичним планом на 2018 рік.

Далі було заслухано звіт про виконання науково-дослідної роботи з додаткового радіаційного обстеження частини території зони відчуження з метою уточнення меж майбутньої території спеціального промислового використання (ТСПВ), яку виконувало ДСП «Екоцент».

Окрім того, на засіданні були розглянуті пропозиції науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт для внесення до тематичного плану ДАЗВ на 2019 рік. Зокрема, експерти запропонували включити доплану такі науково-технічні роботи:

- розробка інструктивно-методичних вказівок щодо дозпаспортизації населених пунктів зони безумовного (обов'язкового) відселення;

- розробка програми обстеження місць із залишковими радіоактивними матеріалами у кар'єрі «Веселівське родовище»;

- додаткове радіаційне обстеження частини території зони відчуження з метою уточнення меж майбутньої території спеціального промислового використання.

За підсумками засідання було прийняте рішення рекомендувати ДАЗВ включити ці роботи до галузевого тематичного плану на 2019 рік.