Наукова-технічна рада ДАЗВ

Науково-технічна рада надала рекомендації щодо визначення організації, відповідальної за створення геологічного сховища радіоактивних відходів

Під час науково-технічної ради (НТР) Державного агентства України з управління зоною відчуження були порушені питання про необхідність визначення оператора (експлуатуючої організації) геологічного сховища радіоактивних відходів, визначення статусу міста Прип'ять й підвищення безпеки для відвідувачів та актуальних проблем водних ресурсів зони відчуження.

Законом України «Про поводження з радіоактивними відходами» передбачено, що довгоіснуючі радіоактивні відходи підлягають захороненню у стабільних геологічних формаціях лише в твердому стані. Відповідно до Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку», орган державного управління у сфері поводження з РАВ проводить координацію робіт щодо створення безпечного національного сховища високоактивних відходів та відпрацьованого ядерного палива у глибоких геологічних формаціях.
З метою проведення подальших робіт зі створення геологічного сховища та підвищення безпеки поводження з високоактивними відходами на стадіях довгострокового зберігання і захоронення радіоактивних відходів та відпрацьованого ядерного палива, учасники НТР запропонували Голові ДАЗВ призначити Державне спеціалізоване підприємство «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами» (ДСП «ЦППРВ») експлуатуючою організацією (оператором) геологічного сховища радіоактивних відходів на етапі вибору майданчика.
За словами фахівців, зростаючий інтерес відвідувачів до міста Прип’ять, з якого у 1986 році було евакуйовано його мешканців, викликає серйозну стурбованість стосовно безпеки та збереження його популярних місць (колесо огляду, колишні об’єкти інфраструктури тощо).
Експерти НТР запропонували Голові ДАЗВ створити робочу групу для підготовки й надання пропозицій щодо визначення статусу міста Прип'ять, розроблення короткострокових заходів з підвищення безпеки для його відвідувачів.
На засіданні НТР також обговорювались питання стосовно актуальних проблем водних ресурсів зони відчуження. Було рекомендовано розробити нормативно-правовий акт з питань стратегії водоохоронної діяльності у зоні відчуження і зоні безумовного (обов’язкового) відселення.

Інформаційна довідка
Нарада проводилась під головуванням Голови ДАЗВ Віталія Петрука. У засіданні взяли участь:
перший заступник голови НТР Олег Насвіт,
заступник голови НТР В Фещенко;
члени НТР:
А. Антонов, Т. Байбузенко, О .Бондар, М. Бондарьков, Д .Гудков, Л. Зінкевич., В. Кашпаров, С. Кірєєв, О. Новіков, С. Парашин, В. Перевозник, К. Шефер, В. Щербін. На нараду були запрошені керівники підприємств, що входять до сфери управління ДАЗВ.


01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію