Інформаційні матеріали для ЗМІ

Завод з переробки рідких радіоактивних відходів

Будівництво заводу з переробки рідких радіоактивних відходів (ЗПРРВ) фінансується з Рахунку ядерної безпеки Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

ЗПРРВ призначений для переробки рідких радіоактивних відходів, накопичених за час експлуатації та тих, що утворились в процесі зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС, а також експлуатаційних рідких радіоактивних відходів об’єкта «Укриття» (РРВ ОУ).

ЗПРРВ розрахований на переробку РРВ протягом 10-річного періоду експлуатації. Його мінімальна проектна потужність - 2500 куб. м. необроблених РРВ на рік. Завод розміщується в межах периметра Чорнобильської АЕС, що охороняється, поблизу від сховища рідких відходів, з якими пов'язаний системою технологічних трубопроводів, прокладених у закритій естакаді.

До складу ЗПРРВ входять:

• установка по вилученню рідких радіоактивних відходів (РРВ) з існуючих сховищ;
• установка по транспортуванню - для транспортування РРВ на установку з переробки;
• установка з переробки - цементування РРВ з метою герметизації та іммобілізації.

Затверділі рідкі відходи у вигляді цементного компаунда (кінцевий продукт) упаковуються у 200-літрові бочки та в залізобетонних контейнерах перевозяться до місця довгострокового контрольованого зберігання кондиціонованих радіоактивних відходів (РАВ).