АНОНСИ

У Прип’яті відбудеться мистецька акція до 50-ої річниці із заснування міста

4 лютого 2020 року на центральній площі міста наживо зіграють музиканти, виконавши імпровізації з використанням віртуального «звукового музею» PRIPYAT Pianos.

PRIPYAT Pianos — віртуальний «звуковий музей», у якому зібрано звучання 20 піаніно з Прип'яті, що залишилися у місті після аварії. Робота над проєктом тривала 7 років. Так організатори хочуть розповісти про Чорнобильську трагедію шляхом мистецтва, повернути покинутим музичним інструментам «голос».

За клавішами — піаністи Лесик Якимчук, Поль Солонар, а також композитор, автор проєкту PRIPYAT Pianos Володимир Савін.

За словами організаторів, усі роки після Чорнобильської аварії їм казали, що життя більше ніколи не повернеться у їхнє рідне місто. Але воно повертається — і Прип'ять отримує нові сенси буття. Хай уже не як місто енергетиків, але як осередок натхнення та мистецтва.

У день народження Прип’яті ми зробимо подарунок йому та усім тим, хто був змушений його покинути. Тим, хто повернувся через роки, та тим, хто не повернеться вже ніколи.

Так воно — таке, яке ми знали — назавжди лишиться 16-річним у ніч з 25 на 26 квітня 1986 року.

«Ті, хто був змушений покинути рідне місто та залишив тут частинку свого життя, не готові змиритися з тим, що Прип’яті більше не існує. І вони повертаються. Знову і знову, роками намагаючись повернути сюди хоча б відлуння життя. А разом з ними з’являються і ті, хто ніколи не жив тут, але здатний до співчуття та розуміння. Ті, хто здатен змінювати сприйняття реальності. Ті, хто повертає сюди життя», — розповів координатор акції, голова правління «Центр ПРИП’ЯТЬ.ком» Олександр Сирота.

Також, на центральній площі міста Прип’ять проєкт ARTEFACT представить медіа-барельєф «Прометей» на музику медіа-артиста Валерія Коршунова. 25-метрова проекція на готель Полісся буде відображатися синхронно з музикою, що написана зі Звуків Чорнобиля. На зразок радянських соцреалістичних барельєфів проєкція буде презентувати міф про Прометея як одного з символів міста Прип'ять. 3D-графіка буде перетинатися з хронікою молодої Припяті, оживляючи спогади та презентуючи сучасний подарунок мешканцям міста.

Одночасно з дійством в Прип'яті у Національному музеї «Чорнобиль» (м. Київ) традиційно зберуться колишні прип’ятчани, щоб пригадати свою молодість, дитинство та життя до тієї миті, що назавжди поставила на них клеймо «чорнобильців». У музеї буде представлена фотодокументальна виставка «Прип’ятський альбом: спогади про життя» з особистих архівів прип'ятчан.

Ми поєднаємо ці дві події, надавши можливість учасникам наживо бачити все, що відбувається, та спілкуватись у реальному часі. Також, дійство почують та побачать у прямій трансляції всі охочі з усього світу.

Акція — спільний проєкт МГО «Центр ПРИП’ЯТЬ.ком», Державного підприємства «ЦОТІЗ», Національного музею «Чорнобиль», арт-проєкту ARTEFACT, продюсерського центру ARTCOMB Ірини Ніколаєнко та Strix Instruments, LLC, за підтримки Державного агентства України з управління зоною відчуження та Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.

Міжнародна громадська організація «Центр ПРИП’ЯТЬ.ком», що створена колишніми мешканцями міста Прип’ять, ставить за мету донести інформацію про Чорнобильську трагедію та її наслідки якомога ширшому колу громадськості, об’єднати усіх небайдужих до цієї теми, зберегти Прип'ять для майбутніх поколінь та надати їй статус міста-музею.

Проєкт ARTEFACT є найбільш масштабним культурним національним проєктом з переосмислення інформаційної складової катастрофи Чорнобиля. За допомогою сучасних технологій медіа-арту автори хочуть привернути увагу аудиторії до чорнобильської тематики та акцентувати на важливості особистої інформаційної грамотності кожного.

Програма заходів та умови акредитації.

Для представників ЗМІ передбачено дві локації на вибір: центральна площа у м. Прип'ять або Національний музей «Чорнобиль» м. Київ.

Акредитація є обов'язковою. Для українських ЗМІ вона триває до 3 лютого, для іноземних — до 31 січня, що пов'язано з порядком організації візитів. Заявки просимо надсилати за адресою: chornobyl.info@gmail.com, вказавши у темі листа, яку саме локацію ви плануєте відвідати.

І. Представники засобів масової інформації, які планують відвідати місто Прип'ять, повинні надати такі дані:

1. Назва ЗМІ та посада;
2. Прізвище, ім'я та по батькові;
3. Дата народження;
4. Громадянство;
5. Серія та номер паспорту;
6. Контактний телефон;
7. Електронна адреса;
8. Копія паспорта (перша сторінка);
9. Копія редакційного посвідчення;
10. Марка і номер авто — для тих, хто їде власним автотранспортом.

12.00 — збір представників ЗМІ, що прямують у Зону відчуження, на м. Мінська. З собою обов'язково треба мати паспорт. Акредитовані учасники отримають у зворотньому листі інформацію щодо точного місця збору та автотранспорту;
14.00 - 14.30 — проходження контролю КПП «Дитятки». Представники ЗМІ, що їдуть своїм авто, також мають прибути на КПП у цей час;
14.30 - 15.00 — дорога у м. Прип’ять;
15.00 — оглядова екскурсія містом;
17.00 — початок акції;
20.00 — повернення до Києва.

Координатор — Олександр Сирота,
телефон +38044-247-09-45

ІІ. Ті, хто відвідуватиме Національний музей «Чорнобиль» (м. Київ) мають вказати:

1. Назва ЗМІ та посада;
2. Прізвище, ім’я та по батькові;
3. Контактний телефон;
4. Електронна адреса;

Захід відбудеться за адресою м. Київ, провулок Хорива, 1. Початок о 16.00

Координатор — Анна Королевська,
телефон +38050-917-39-76

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію