ВСІ НОВИНИ

7 грудня заплановано продовження повірки датчиків автоматизованої системи контролю радіаційного стану

Починаючи з 17 листопада, у зоні відчуження проводиться планова щорічна повірка датчиків потужності еквівалентної дози, яка виконується відповідно до затвердженої методики. Під час повірки до датчиків на різній відстані підносять еталонні джерела випромінювання, які штучно призводять до підвищення радіаційного фону. Такий порядок дій підтверджує працездатність датчиків адекватно відображати показники потужності еквівалентної дози при різних рівнях опромінення та забезпечує надійні результати вимірювань протягом наступного року.

Відповідно, під час повірки штучно створюється підвищення, яке фіксується автоматизованою системою контролю радіаційного стану та відображається на інтернет-мапі.

Вчора, 26 листопада 11 датчиків автоматизованої системи контролю радіаційного стану знаходилися на повірці, яку проводили фахівці ДП «Київоблстандартметрологія» та спеціалісти ДСП «Екоцентр», яке належить до сфери управління ДАЗВ.

Станом на 27 листопада ця частина датчиків повернута на свої місця, а система контролю продовжує працювати у звичайному режимі.

Усього повірці підлягають 53 датчики. Станом на 27 листопада повірку провели на 35 датчиках, а повірку 18 датчиків, що залишилися, заплановано провести із 7 до 11 грудня.

За результатами повірки датчиків автоматизованої системи контролю радіаційного стану в зоні відчуження ДП «Київоблстандартметрологія» буде видано Свідоцтво, що датчики відповідають усім вимогам експлуатаційної документації.

Окрім того, для коректної інтерпретації процесу проведення планової щорічної повірки датчиків потужності еквівалентної дози буде оновлюватися інформація на офіційних ресурсах.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію