ВСІ НОВИНИ

Музичний проєкт «Звуки Чорнобиля» об’єднає українських та міжнародних музикантів

Державне агентство України з управління зоною відчуження підтримує музичний проєкт «Звуки Чорнобиля», у рамках якого цього року заплановано випуск тематичного альбому сучасної музики. Окрім міжнародних, до написання композицій долучаться шість українських музикантів, а режисери створять відеокліпи до композицій.

До альбому також увійдуть композиції Dub FX, кращого бітбоксера світу, який минулого року відвідав зону відчуження та створив трек зі «Звуків Чорнобиля» і композиція номінанта на премію Grammy Крістофа Етьє.

Унікальне звучання майбутнім творам альбому надасть аудіобібліотека «Звуки Чорнобиля» — колекція звуків, які музиканти будуть використовувати у своїх композиціях для надання їм неповторної атмосфери зони відчуження. Серед них: тріщання дозиметра, скрип колеса огляду, шум Рудого лісу, відлуння, гуркіт течії, технічні звуки Чорнобильської АЕС, які були записані митцями проєкту ARTEFACT ще у 2018 році. Їх використання об’єднає всі композиції музикантів у тематичний альбом.

«Зона відчуження — територія, яка має багато аспектів. Один із них — місце для усвідомлення, переосмислення та натхнення для творчих людей, адже на одній території уже сьогодні можна побачити реалістичне поєднання минулого та сьогодення, а також переосмислити її майбутнє. Впевнені, що культурний музичний проєкт «Звуки Чорнобиля» буде успішно реалізований та знайде свого слухача», - наголошує заступник Голови ДАЗВ Максим Шевчук.

За словами творчого куратора проєкту Валерія Коршунова, «Звуки Чорнобиля» — це сучасне переосмислення катастрофи музикантами, які у кожному треку будуть по-різному розповідати історії зони відчуження. Використання зафіксованих звуків наповнить музику унікальною атмосферою, а відвідування зони дозволить музиканту знайти натхнення для створення нових композицій.

Першим анонсованим українським артистом проєкту стала співачка Стасік (Анастасія Шевченко) — медик-стрілець на фронті, художниця-акціоністка у творчості. Відвідавши зону відчуження, співачка наразі працює над написанням композиції.

Проєкт реалізується Лавіна Концерт за підтримки Українського культурного фонду та сприяння Державного агентства України з управління зоною відчуження.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію