ВСІ НОВИНИ

На ЧАЕС розпочали дослідно-промислову експлуатацію установки очищення металу

У машинному залі Чорнобильської АЕС розпочався етап дослідно-промислової експлуатації установки абразивно-струменевого очищення металу. Установка призначена для очищення поверхонь демонтованого обладнання струменем стисненого повітря і сталевого дробу та використовуватиметься для мінімізації кількості радіоактивних відходів на ЧАЕС та зменшення кількості зон для зберігання радіоактивних відходів.

«Система - це такий бокс, що розділений на чисту та брудну зони (до і після дезактивації відповідно), де фрагменти піддаються дробоструменевому очищенню шляхом подачі повітря та дробу під великим тиском. Цим знімається верхній шар і матеріал очищується від радіоактивного забруднення», - коментує роботу установки начальник цеху зняття з експлуатації ДСП «Чорнобильська АЕС» Олександр Тітарчук.

На сьогодні це - найсучасніша технологія в порівнянні з піскоструменевим очищенням. На відміну від піскоструменевої дезактивації, в основі процесу лежить готовий продукт - металевий дріб, який не вимагає особливого температурного режиму (підігріву). Також, такий спосіб значно мінімізує вторинні радіоактивні відходи під час дезактивації. Завдяки цьому підприємство економить бюджетні кошти та повертає метал у народне господарство.

За інформацією: ДСП «Чорнобильська АЕС»

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію