ВСІ НОВИНИ

На Чорнобильській АЕС почався другий етап будівництва огороджувального контуру нового безпечного конфайнмента

На Чорнобильській АЕС продовжуються роботи з реалізації «Робочого проекту посилення та герметизації будівельних конструкцій ІІ черги ЧАЕС, що виконують функції огороджувального контуру НБК».

За матеріалами веб-сайту ДСП «Чорнобильська АЕС», для зведення стін огороджувального контуру (ОК) нового безпечного конфайнмента (НБК) в межах машинного залу об’єкта «Укриття» Підрядник ПАТ «Укренергомонтаж», який виконав демонтаж понад 1800 м³ залізобетонних конструкцій недіючих трубопроводів та технологічного обладнання, що залишилися після аварії 1986 року в машзалі четвертого блока, а також демонтував 600 м2 покрівельного покриття в осях 64-66/А-Б.

Наприкінці лютого спеціальна комісія у складі провідних фахівців ДСП «Чорнобильська АЕС» та Київського інституту «Енергопроект» прийняла частину робіт в рамках реалізації першого етапу проекту.

Конструктивно західний огороджувальний контур НБК в межах машзалу буде розташовано між осями 64-66/А-Б від відмітки –4,200 до відмітки +37,800 та являтиме собою залізобетонну стіну з контрфорсами, яка має за опору монолітний залізобетонний фундамент, виконаний у вигляді плити 11,2x4,5м(h) у перерізі, що спирається на фундаментну плиту машзалу на відмітці –4,200.

Виконані підготовчі роботи вздовж західного торця огороджувального контуру в машзалі дали можливість ПАТ «Укренергомонтаж» розпочати 28 лютого бетонування залізобетонного фундаменту західної стіни огороджувального контуру в машзалі. Протягом доби було прийнято та укладено близько 420 м3 бетону.

У разі виконання робіт на західній ділянці машинного залу з демонтажу конструкцій, кран POTEIN MD-1100, встановлений на піонерній стіні вздовж ряду А, перемістять підкрановою колією до східної ділянки машинного залу для завершення демонтажних робіт, початку заливання фундаменту та зведення такої ж самої стіни в осях 38-40/А-Б.

Переміщення НБК в проектне положення насуванням заплановане на листопад нинішнього року. Остаточне завершення проекту будівництва НБК планується на кінець 2017 року.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію