ВСІ НОВИНИ

Перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України із робочим візитом відвідав зону відчуження

Сьогодні перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Богдан Боруховський у супроводі керівництва ДАЗВ та ЧАЕС з робочою поїздкою відвідав промисловий майданчик Чорнобильської АЕС.

Офіційна делегація відвідала Сховища відпрацьованого ядерного палива «сухого» типу (СВЯП-2), де ознайомилася із установкою з підготовки відпрацьованого палива до зберігання та зоною його зберігання. Також було продемостровано процес перевезення відпрацьованого ядерного палива зі старого сховища «мокрого» типу (СВЯП-1) у нове сховище «сухого типу» (СВЯП-2), який має розпочатися під час проведення «гарячих» випробувань.

«Гарячі випробування» передбачають собою переміщення у нове сховище 186 відпрацьованих тепловиділяючих збірок, які після обробки будуть розташовані у бетонних модулях зберігання.

Адже, за період генерації електроенергії, з 1977 по 2000 роки, на станції накопичилося понад 21 тис. тепловидільних збірок, які зараз зберігаються у сховищі відпрацьованого ядерного палива «мокрого» типу СВЯП-1. Старе сховище не розраховане на довготривале зберігання палива і термін його експлуатації обмежений до 2028 року, відтак усі відпрацьовані тепловидільні збірки мають бути переміщені в новозбудоване проміжне сховище відпрацьованого ядерного палива «сухого» типу СВЯП-2.

Введення СВЯП-2 в експлуатацію дозволить забезпечити безпечне зберігання відпрацьованого ядерного палива ЧАЕС на найближчі 100 років.

Під час відвідування підаркового простіру НБК перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України наголосив, що надзвичайно важливо, щоб ефективно продовжувалися роботи, які забезпечують перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему.

«Мене дуже вразили люди, які тут працюють. Люди цим живуть, це видно з їх енергетики, професіоналізму та того, як вони розповідають про свої дітища», — підсумував візит Богдан Боруховський.

Також делегація відвідала завод з переробки рідких радіоактивних відходів, які утворилися під час роботи Чорнобильської АЕС та у процесі зняття енергоблоків з експлуатації і перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему.

Перед передачею на захоронення усі РАВ проходять процес цементування у спеціальних сталевих бочках, які потім направляються на захоронення в спеціально обладнане приповерхневе сховище твердих радіоактивних відходів, що знаходиться на КВ «Вектор» Центрального підприємства з поводження з радіоактивними відходами.

Заключним пунктом відвідування став огляд КВ «Вектора» та ПЗРВ «Буряківка» та лісових ділянок, які було пошкоджено під час пожеж у 2020 році.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію