ВСІ НОВИНИ

У зоні відчуження проводять діджитальне сканування туристичних локацій

Розробники мобільного додатку про Чорнобиль проводять діджитальне сканування об'єктів зони відчуження. Зокрема, уже відцифрували колесо огляду, об’єкти центральної площі міста Прип’ять, радіолокаційну станцію Дуга. Усі ці об’єкти стануть частиною карти зони відчуження.

Діджиталізація об’єктів проходить за допомогою сучасних засобів фотограмметрії, лазерного сканування об’єктів та створення сферичного фото та відео для віртуальних просторів.

Зона відчуження є частиною проєкту «Магніти України». Магнетизмом зони відчуження може бути не тільки туризм, але й науково-дослідна діяльність та інвестиційна привабливість. Мобільний додаток про Чорнобиль може стати платформою, де у зручному форматі буде подано необхідну інформацію для відвідувачів, які планують поїздку до зони відчуження.

А використання сучасних технологій дозволить відвідати зону відчуження, не виходячи з дому та побачити Чорнобиль у віртуальному форматі в супроводі аудіогіда.

Додаток, що буде доступний уже наприкінці жовтня, реалізують у вільному доступі українською та англійською мовами.

Довідково.

Над мобільним додатком працює досвідчена команда розробників під керівництвом Марії Тінтул та Валерія Коршунова, що вже мають у своєму портфоліо додатки, створені для великих соціальних проєктів.

Проєкт реалізовується за підтримки Українського культурного фонду та за сприяння Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерства культури та інформаційної політики України, Державного агентства України з управління зоною відчуження, Національного Музею Чорнобиля, МГО «Центр ПРИПЯТЬ.ком», МГО «Європейський Інститут Чорнобиля».

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію