ВСІ НОВИНИ

За підтримки Європейської Комісії в Україні реалізуються проєкти програми ІСЯБ

У Спільному Офісі Підтримки (JSO) відбулась 22-га нарада Робочої групи сектору РАВ, де обговорили стан виконання проєктів, які реалізовуються у рамках програми ІСЯБ (Інструмент співробітництва з ядерної безпеки).

Нарада відбулася під головуванням директора JSO Девіда Корбетта. Також, до онлайн-наради долучилися представники директорату DEVCO Європейської Комісії, Секретаріату КМУ, Міністерства енергетики України, Українського науково-технологічного центру, Державної інспекції ядерного регулювання України, ДП «НАЕК «Енергоатом», ДСП «Об’єднання «Радон», ДСП «ЦППРВ», ДСП «Чорнобильська АЕС» та ДСП «Екоцентр».

Голова ДАЗВ Сергій Калашник висловив подяку Європейській Комісії за надання підтримки Україні на шляху до підвищення безпеки і ефективності поводження з усіма типами радіоактивних відходів.

Для завершення створення та забезпечення ефективного функціонування в Україні цілісної системи поводження з радіоактивними відходами та умов для безпечного поводження з радіоактивними відходами і сталого фінансування у цій сфері ДАЗВ було розроблено Концепцію Загальнодержавної цільової екологічної програми поводження з РАВ. Зараз проєкт Концепції направлено на погодження до заінтересованих центральних органів виконавчої влади.

Також, представники ДАЗВ поінформували учасників наради щодо запровадження нової класифікації РАВ. Радіоактивні відходи будуть поділятися на класи відповідно до їх активності та критеріїв прийняття на захоронення у 4 типах сховищ: поверхневі, приповерхневі, на проміжних глибинах та у глибоких геологічних формаціях. При цьому, безпека населення та навколишнього середовища буде забезпечена на належному рівні, відповідно до міжнародних вимог захоронення таких відходів.

Під час наради було проінформовано про стан реалізації проєкту з розроблення національного плану геологічного захоронення РАВ в Україні та графіка його реалізації, зокрема розроблення дорожньої карти та плану проведення консультацій з громадськістю, що буде залучена на всіх етапах створення сховища.

Окрім того, за підтримки Європейської Комісії відбувається реалізація проєкту комплексної оцінки безпеки майданчиків щодо поводження з РАВ, які експлуатуються ДСП «Об’єднання «Радон».

Заплановано, що найближчим часом розпочнеться реалізація проєкту, який буде направлено на модернізацію системи дозиметричного контролю в зоні відчуження та моніторингу радіаційної ситуації на Комплексі «Вектор» та ПЗРВ «Буряківка».

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію